SIK SORULANLAR

1.)Saçlar ne kadar sürede uzamaya  başlıyor?           Canlı saç kökü naklinde saçlarınız ekim  sonrası her ay uzar. Sizi uzamış olarak cildin  üzerinde gördüğünüz uzama süresi 6. aydan 12. aya kadardır.
2.)  Saç ekiminde saçların uzunluğu ne kadar olmalı? Ekim  öncesi saçlarınızın hepsi bir numaraya kısaltılır.
3.)    Saçların 1 numaraya vurulması şartmı? Ense bölgesinden doku  alabilmek için 0.7mm çapında punch dediğimiz uçlar kullanılmaktadır.bu ucların  cildin içinden saç kökü çıkarabilmesi için saçınızın fue tekniği ile  ekilebilmesini sağlayabilmek amacıyla ense saçlarınızı bir cm kısa kesmek  zorundayız.ense ve tüm saçlarınız bir numara kısaltılır.
4.)    Kök alınan bölgelerde tekrar Saç uzarmı? Kök alınan bölgede alınan kökler bir daha saç  olarak tekrar çıkmaz.o yüzden ense kısmının verimliliği saç ekiminde çok önemli  bir yer alır.Doku    alınan bölgeleri  olan saçlar kapatır, iz kalmaz.
5.)    Ne kadar doğal bir görünüm alıyor?      Fue  yöntemiyle yapılan işlemler sonucunda saçınız tamamıyla doğal bir görünüm  alır.  Alınan kökler kişinen           kendine ait olması bu  doğallığı sağlar. Saç rengi sizin saçınızın rengi ve karakterindedir. Hiç bir  yabancı      madde, reaksiyon veya  yan etkileri yoktur.
6.)    Ameliyatlarınızı nerde yapıyorsunuz?           Ameliyatlarımız Çamlıca Hospitalium da  yapılmaktadır. Hastenemizde  Saç ekimine   özel  donanımlı, operasyon odaları mevcuttur.
7.)    Saçlarım uzarmı / uzatabilirmiyim?           Ekim yapılan saçlarınız olan saçlarınız gibi  uzar. Uzayan saçlarınıza boya yaptırabilirsiniz. Berberiniz diğer             saçlarınızdan  farklı bir uygulama yapmayacak. Özel bir bakım gerektirmez, istediğiniz  şampuanı    kullanabilirsiniz.
8.)    Ameliyat kaç saat sürüyor?           Ameliyatlar  6 ile 8 saat arası ekilen grafts sayısına göre değişmektedir.bir seans veya iki  seans gerektirebilir.
9.) Ortalama  ücret ne kadar?           Fiyat bilgileri saç  açıklığına göre değişmektedir. Verilen Fiyatlarımıza  Transferler, iki gece               konaklama/misafirhane,  hastane, ilaçlar ve bakım ürünleri dahildir.

10) Kaç mm ye kadar iniyorsunuz?           Estetik ve doğal sonuç için çok  miktarda, tek saç kökü ekimi yapmamız gerekmektedir. Fue tekniği kullanarak  cilt altından tek bir köke zarar vermeden saç dokularını çıkarabiliyoruz.  fue tekniğinin farkı, hızlı doku  çıkarmanın yanında  ince olması (0.7 mm punch ile ) iyileşmeyi  hızlandırmasıdır.
11) Ne gibi durumlarda saç ekimi  yapılamaz?           Ense bölgesi ve aynı zamanda vücut  kılları uygun olmadığı zaman saç ekimi uygun olmamaktadır.           Hastalığı (Kalp, yüksek tansiyon) veya  alerjisi olan hastalar bunları belirtmek durumundadır. Ön muayene              yapıldıktan sonra  detaylar konuşulup karar verilir.
2) İz kalır mı ve yaralar ne kadar  zamanda iyileşir ?           Fue yöntemiyle yapılan saç ekimleri  iz bırakmamaktadır.iki günde iyileşme sağlanır.
13) Kaç yaşından önce yaptırılamaz?           18 yaşından itibaren herkese saç ekimi  yapılabilir.
14) Ekim sonrası neler yasaktır?           4-6 hafta saçlı derinizi güçlü güneş ışınları  ve sürekli travma oluşturacak olaylardan kaçınınız.           Saç spreyi ve jöle 15 gün asla  kullanmayınız.           Ekim sonrası ilk günlerde 3 gece Ağır işler,  stres, cinsel ilişki, spor ve alkol yasaktır.
15) Kullanmam gereken ilaçlar ve  fiyatları nedir?           Megahairtrans köpüğü ve bakım losyonu  ( Ekim Fiyatına dahildir )           Saç analizi ve ekiminden  sonra vakaya göre reçete yazılmaktadır.
16)  Saçlar nasıl yönlendiriliyor,  hangi yöne uzuyor ? Fue tekniği ile 30-35 derece açı ile saçlarınız sağa, sola, öne ve  arkaya doğru ekilir ve o şekilde uzar.
17) Mevcut saçlar dökülüyor mu?           Kıl köklerinin alındığı alanda  kanlanma artacağından geride kalan saçlarınız daha canlı olacak ve aynı zamanda  ekim sırasında mevcut saçların bakımı yapılacak saç kökü beslenmesi  sağlanacaktır, böylece dökülme engellenmiş olup yapılan bakımla birlikte  canlanacak ve güçlenecektir.
18) Ekilen saçların hepsi çıkıyor mu?           Ekilen saçlar garantilidir. Aynı  zamanda bakımda yapıldığı için kendi saçlarınızda artış olur.
19) Ekilen saçlar zamanla dökülür mü?           Ense üzerinden alınan saç kökleri  dökülmez. O bölgedeki köklerin genetik yapısı, biyolojisi ömür boyu canlı  kalmaya hiç dökülmemeye göre hücre çalışmasını gerçekleştirir. Nakil ettiğimiz  yerde de aynı hücre yapısını korur ve ekim yapılan saçlar dökülmez.

20) Kökleri nerden  alıyorsunuz, ensenin haricinde farklı bölgelerden alınabiliyor mu?         Saç ekiminde önemli olan; sık, sağlıklı ve estetik bir görünüm  kazandıracak saç köklerini enseden veya              vücudun herhangi bir  yerinden alarak saçsız bölgelere ekmektir.
21) Farklı bölgelerden alınan kökler  doğal görünüm kazanıyor mu?           Farklı bölgelerden alınan kökler  boşluk olan yerleri doldurmak için tercih edilmemektedir. Saçsızlık tedavisinde  daha sık saçları olmasını isteyen kişilere ense bölgesi yeterince saç alımına  uygun değilse vücut kılları tercih edilebilir. Vücut kılları baş derisinde  vücuttan daha fazla uzayabilir fakat Her zaman tercih edilen bir yöntem  olmamakla alternatif olarak kullanılabilir(sıklaştırma)
22) Ağrı sızı oluyor mu?           Fue sonrası saç  ekiminde ilk gece dahil ağrı olmaz herhangi bir ilaç kullanmanıza  gerek  yoktur. Ekim yapılan             gün istediğiniz  pozisyonda   uyuyabilirsiniz. Ensenizde  gerginlik ve uyuşukluk  olmayacak herhangi  bir sinir              kesilmediği için ve  damarlar kesilmediğinden kalıcı bir iz ve uyuşukluk hissizlik  olmayacak.
23) Graft nedir? 1  Graft kaç tel anlamına gelir?           Graft enseden alınan doku parçasıdır.   Bir graft (kök) 2-3 saç teli arasında değişebilir          .
24) Bir seasta en  fazla kaç grafts ekilebilir?           Bir seansta 10.000-12.000 kök ekimi  yapılabilir.